Sorularınızın cevabı burada!

Açık İnovasyon programına dair sorularınızın cevaplarını, firma partner programımıza dair detayları ve bunların dışında bilmek istediğiniz her şeyi buradan öğrenebilirsiniz.

İNVPORT Açık İnovasyon ve Teknoloji Transferi Platformu, yenilikçi fikirlere, yeni teknolojilere, firmasını veya ürünlerini yenilemek ihtiyacı duyan, yeni pazarlara yeni ürünler ile açılmak isteyen, mevcut üretim süreçlerini modernize etmek isteyen, hızla değişen ve dönüşen müşteri ihtiyaçlarına cevap vermeye ihtiyaç duyan, farklı sektörlerde çalışan firmaların veya uzmanların, kendi iş alanında sağlayabileceği katkıları görmek isteyen, firmaların, işletmelerin, üretim tesislerinin, girişimci ve yatırımcıların bu ihtiyaçlarına hızlı, kolay ve etkin bir şekilde cevap vermeyi hedeflemektedir.

İNVPORT platformu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından geliştirilmiş ve Osmangazi Teknoloji A.Ş. tarafından işletilmektedir. İNVPORT’un hedefi FİKRE VE ÇÖZÜME İHTİYAÇ DUYANLAR ile FİKİR SAHİPLERİNİ buluşturmaktır.

FİRMALAR, teknoloji alanındaki bilgi ihtiyaçlarını, fikir ve öneri isteklerini kolayca İNVPORT platformuna ekleyebilir ve kolayca bu konuda Türkiye’nin önde gelen araştırmacıları, akademisyenleri ve uzmanlarının fikirlerini sorabilir, bu sayede yalnızca kendi ar-ge imkanlarına değil çok daha geniş bir uzman grubunun uzmanlığına başvurabilirler. Firmalar tarafından belirlenecek ödüller ile bu çözüm arayışları birer yarışma olarak İNVPORT tarafından yürütülür.

FİRMALAR İNVPORT platformuna üyeliğe başvurmaları durumunda, Teknoloji Transfer Ofisi personeli tarafından iletişime geçilerek kendilerine platform hakkında bilgilendirme ve iş kurallarını kapsayan üyelik sözleşmesi ile bağlantı kurulur.

KULLANICILAR ise uzmanlık alanlarındaki ilanlara fikir ve çözüm önerileri getirebilir, kendi geliştirdikleri teknolojileri veya bilgilerini ihtiyaç duyan firmaların ilanlarına göndererek bu konudaki yarışmalara katılabilir ve ilan sahipleri tarafından uygun bulunan ve ödüle layık görülen fikir sahipleri de ilanlarda belirtilen şekilde ödüllendirilirler.

KULLANICILARIN platforma üye olmaları ilanları görmeleri ve ilanlara fikir ve çözüm göndermeleri için yeterlidir. Fakat fikirlerinin ödül kazanması durumunda bu ödülü almaya yönelik bir beyanı doldurmaları gerekmektedir.

İNVPORT, Türkiye’de teknoloji transferi işbirliklerini desteklemenin yanı sıra, fikir sahipleri ve çözüm arayan firmalar arasındaki hukuki ve maddi iş ve işlemleri kolay, etkin ve hızlı bir şekilde çözüme ulaştırarak bu konudaki önemli bir ihtiyacı çözmektedir.

Sorumluluk reddi

İnvPort platform Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından geliştirilmiştir. Tüm hakları ESOGÜ’ye aittir. ESOGÜ adına platformun işletimi OTEK A.Ş. tarafından yapılmaktadır.

İnvPort platformunda bırakılan tüm ilanların içeriğinden firmalar sorumlu olup ESOGÜ hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İnvPort platformunda ilanlara gönderilen fikir önerilerinin içeriğinden söz konusu önerinin sahibi olan kullanıcı sorumlu olup ESOGÜ hiçbir şekilde sorumlu değildir.

İnvPort platformu, kayıtlı kullanıcıların ve firmaların OTEK A.Ş. ile aralarında kabul edilmiş sözleşme ve taahhütnamelere uygun davranacağını kabul eder. Aksi koşullarda söz konusu dokümanlarda yer alan yaptırımlar uygulanır.

Çözüm Sende!

İnovatif fikirlerini firmalarla paylaş, kazan!

HEMEN ÜYE OL!